|

13 czerwca 2018 / Możliwość komentowania Wycieczka weekendowa – sobota została wyłączona

Wycieczka weekendowa – sobota

Wycieczka weekendowa – sobota

Rzeka Bug doskonale nadaje się do rozpoczęcia przygody z kajakiem i do spływów rodzinnych. Uznawana jest za jeden z najłatwiejszych szlaków kajakowych w Polsce a w Europie jest to jedna z ostatnich tak dużych rzek o nienaruszonej przez człowieka strukturze. Kiedy więc w sobotni letni poranek obudzeni śpiewem ptasich głosów otwieramy oczy, w głowie pojawia się tylko jedna myśl.

Spływ kajakowy tą rzeką to niezapomniane przeżycia i przepiękne widoki. Proponujemy jeden z wielu wariantów spływu. Spływ rozpoczyna się w Kózkach, na plaży niedaleko mostu przy drodze krajowej nr 19 a kończy w urokliwym Drohiczynie. Jeżeli nie macie swoich kajaków nie ma się o co martwić, w miasteczku jest wypożyczalnia a w ramach jednodniowego spływu obsługa zapewnia również transport na miejsce rozpoczęcia spływu. Musicie jedynie zarezerwować sobie 4-5 godzin na niezapomnianą przygodę.

Trasa wynosi ok. 20 km, towarzyszy jej naturalność brzegów oraz dzikość i tajemniczość najbliższej okolicy. Mijając okazały most, w tym samym miejscu na lewym brzegu Bugu ukazuje się faunistyczny rezerwat przyrody z piaszczystymi murawami, porośnięte kępami jałowca, dzikiej róży i berberysu, położony na zachód od wsi Kózki. Po drodze ukazują się starorzecza z bogatą roślinnością tworzące z rzeką szerokie rozlewiska. W korycie widoczne są niewielkie wysepki, niektóre pokryte zaroślami wierzbowymi. Rzeka mimo swoich oczywistych walorów krajobrazowych, skrywa także liczne tajemnice. Wzdłuż Bugu ciągnęła się dawnej linia Mołotowa a wybudowane bunkry i umocnienia mogą być doskonałym pretekstem do rowerowej wycieczki po okolicy.

Spływy kajakowe polecamy najbardziej w sierpniu. Wtedy w Drohiczynie odbywa się Największy Spływ Kajakowy na Podlasiu „500 kajaków”. Pierwszy odbył się w 2013 roku w związku z obchodami 500-lecia województwa podlaskiego. Najbliższy już 4 sierpnia 2018 roku.

Last modified: 22 czerwca 2018