|

13 czerwca 2018 / Możliwość komentowania Wycieczka weekendowa – niedziela została wyłączona

Wycieczka weekendowa – niedziela

Wycieczka weekendowa – niedziela

Propozycja I ( Korczew – Drażniew – Bużyska)

Ostatni dzień weekendu to doskonała okazja do tego, żeby wyruszyć trochę dalej poza miasto, zapoznać się z okolicznymi atrakcjami. Mamy do wyboru kilka wariantów na udaną niedzielę. Podążając za nurtem rzeki, na przeciwległym brzegu dumnie prezentuje się Korczew, niewielka wieś ze słynnym pałacem, nazywanym „Perłą Podlasia” oraz oddalona od Bugu o niespełna 3 km mała wieś Drażniew, gdzie znajduje się nieczynny młyn wodny, wkomponowany w otaczającą zieleń.

Nieważne czy chcemy spędzić aktywną niedzielę z dala od wszelkiego gwaru czy wycieczkę śladami historii, w Korczewie mamy do wyboru wypoczynek na łonie natury, gdzie odnajdziemy spokój i piękno przyrody albo spacer śladami dziedzictwa kulturowego.

Korczew to wieś położona w obrębie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, w sercu Zielonych Płuc Polski. Park, z dominującymi pozostałościami po pradawnej puszczy, z chronionymi i zaliczanymi do rzadkich gatunków roślin w skali kraju – zachwyca. Ich różnorodność warunkuje również bogactwo świata zwierząt, zamieszkujących miejscowe rezerwaty. Trzy z nich zlokalizowane są na terenie gminy Korczew: Dębniak, Kaliniak i Przekop. Pobyt w Korczewie to nie tylko oddech świeżym powietrzem, to także okazja do tego aby podejrzeć bogatą tradycję tego miejsca. Warto zwiedzić otoczony parkiem pałac, wzniesiony w 1734 r. Barokowy styl pałacu, nazywanego też „siedleckim Wilanowem” zachował się prawie 100 lat. Do tej pory w jego otoczeniu przetrwały pozostałości murów i baszt zamku warownego oraz zachował się pierwotny rozkład pałacu z wielką salą piętrową oraz ośmiokątną salą balową zachwycającą sufitem zdobionym złotymi stiukami w stylu rokoko.

Dodatkową atrakcją dla turystów może być przeprawa promowa na rzece Bug, która łączy jej północny brzeg poniżej Drohiczyna z południowym brzegiem przy wsi Bużyska w gminie Korczew.

Last modified: 22 czerwca 2018